Reumatológia
Az egészségközpont gyógyászati részlegén a mozgásszervi panasszal rendelkezők szakorvosi vizsgálata, állapotfelmérése történik különböző diagnosztikai módszerekkel, illetve meglévő betegségük gyógyszeres és nem gyógyszeres kezelése.
ÁLTALUNK KEZELT FŐBB BETEGSÉGCSOPORTOK
Derék- és nyakfájás
A fejlett ipari társadalmakban a népesség 62-92%-a szenved élete során legalább 1 hétig tartó, a mindennapi életet befolyásoló derékfájásban.
Arthrosis
Az ízületek és a gerinc degeneratív betegsége, a 18 éven felüli népesség 15%-át érinti. Előfordulása részint a népesség elöregedésével, részint olyan civilizációs ártalmak miatt, mint a mozgásszegény életmód, a közúti- és munkahelyi balesetek, az elhízás, az egyoldalú statikus munkavégzés (pl. ülőmunka) miatt rendkívül erősen növekszik
Osteoporosis
Hazánk európai listavezető a nők és a férfiak csontritkulása tekintetében. Az 50 éven felüli népesség – különösen a nők csonttöréseinek hátterében leggyakrabban az osteoporosis áll. Osteoporosis okozta csigolya deformitás Magyarországon mintegy 400 000 nőt és 240 000 férfit érint, mely igen magas érték. Megelőzése össztársadalmi érték.
Izületi gyulladások
E betegcsoport kezelésében az elmúlt években robbanásszerű változás következett be. Korai felismerésük esetén igen eredményesen kezelhetők, megelőzhető a rokkantság és a funkcióvesztés.
Lágyrészelváltozások
Leggyakoribb mozgásszervi kórképek. Az egyoldalú, statikus, ritkábban dinamikus túlterhelés, munkahelyi vagy sportsérülés a leggyakoribb előidéző ok, de nem ritkán endokrin betegségek (hypothyreosis, diabetes) állnak a háttérben. Ide tartozó kórképek: vállelváltozások, ínhüvelygyulladások, teniszkönyök, sarkantyú, izomfájdalmak, alagút szindrómák.
Alkalmazott módszerek
-
kórelőzmény részletes felvétele
-
kérdőíves felmérés
-
szakorvosi vizsgálat
-
terápiás terv készítése
-
szakorvosi javaslat
-
lokális injekció
-
izületi punkció
-
diagnosztikai terv készítése
-
tanácsadás